Sam teren wokół Roztoczańskiego Zacisza obfituje w przepiękne, nieodkryte przez turystów zakątki. Można tu spotkać przepastne wąwozy, piaszczyste wydmy, odludne wzgórza z których rozpościera się widok na okoliczne wioski, lasy i pola. Sosnowe i jodłowo – bukowe lasy obfitują w grzyby i jagody.

Krasnobród – atrakcyjna turystycznie miejscowość otoczona lasami sosnowymi i świerkowymi i bukowymi. Występują tutaj bogate źródła solankowe. W roku 2002 Krasnobród uzyskał status uzdrowiska. Niewątpliwą atrakcją tej miejscowości jest zalew ze sporą piaszczystą plażą. Dookoła zalewu wytyczono liczne ścieżki do spacerów, jazdy na rowerze, biegania. Świetna infrastruktura okolicy zalewu sprzyja aktywności : rowerki wodne, park linowy, kompleks basenów, boisko do piłki siatkowej.

Rezerwat Przyrody Święty Roch – rezerwat znajduje się na terenie Krasnobrodzkiego Parku Krajobrazowego i ma powierzchnię  i ma powierzchnię 202,23 ha. Nazwa rezerwatu związana jest ściśle z kaplicą św. Rocha , położoną na skraju rezerwatu. Rezerwat utworzony został w roku 1983. Celem ochrony jest zachowanie drzewostanu bukowo – jodłowego o charakterze naturalnym. W rezerwacie tym spotkać można jodły osiągające obwód pnia ok. 300 cm i wysokość ok. 35 metrów w wieku do 250 lat. Poza jodłą występuje tu również sosna, buk oraz grab. Rezerwat przecina kilka ścieżek rowerowych i pieszych. Znajdziemy tu zatarty szlak rowerowy wokół rezerwatu oraz główny szlak, także niebieski, prowadzący do Zamościa.

Kapliczka „Na Wodzie” to niewątpliwa atrakcja  Krasnobrodu. Miejsce kultu i pielgrzymek z całej Polski. Obiekt pochodzi z XVIII w. i nazywany jest często „Kaplicą Objawień”, ponieważ w tym miejscu w 1640r. Jakubowi Ruszczykowi objawiła się Matka Boża. Wypływająca ze źródeł pod kaplicą woda jest, według miejscowej ludności oraz pielgrzymów – lecznicza.

Belfont – ( z fr. – belle – piękne, fontaine – źródło) -odosobnienie i naturalność tego miejsca jest niezwykła. Wiąże się z nim legenda o kościele, który zapadł się pod ziemię. Miejsce po pięknej budowli zajęło urocze źródełko z leczniczą wodą. Podobno Belfont był również miejscem potajemnych schadzek Jana III Sobieskiego i królowej Marysieńki.

Park Jurajski w Krasnobrodzie – ścieżka edukacyjna dinozaury, na której spotkać można makiety prehistorycznych gadów. Na terenie Parku znajduje się również plac zabaw dla dzieci.

Wśród innych atrakcji Krasnobrodu wymienić można: Sanktuarium Maryjne w Krasnobrodzie;  ; Dawny klasztor Dominikanów; Muzeum Sztuki Sakralnej; Muzeum Wieńców Dożynkowych; Ptaszarnia; Kamieniołom z basztą widokową; Kalwaria Krasnobrodzka.